czwartek, 20 listopada 2014
dla górników

 

    Barbórka tuż, tuż. A nasze przedszkolaki, jak co roku, pamiętają o Dniu Górnika. Dziś prace dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6. Obrazki pojawiły się na Rejonie Wschodnim ZG "Lubin". Każdy z udających się na zjazd na dół kopalni może zapoznać się z pięknymi dziełami dzieci. Mamy nadzieję, że pani dyrektor przedszkola nr 6 Violetta Anderko, w naszym imieniu, podziękuje małym artystom za te arcydzieła!

    No to jak wyglądają górnicy, kopalnia i ich praca? Oglądajcie:


 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

wtorek, 31 grudnia 2013
uwaga! znowu nowy!

Przecież niedawno witaliśmy 2013...
Jako, że z kalendarzem nie ma co walczyć, przyjmijmy z godnością osobistą, że NOWY 2014 ROK już nadchodzi (albo już jest, albo już był - zależy kiedy to czytasz), a my wciąż piękni i młodzi!
A oprócz piękna i młodości życzymy Wam:
Oczywiście mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że i w 2014 roku będziecie chętnie tu zaglądali, czytali wpisy, komentowali, poprawiali i współpracowali. Tego sobie nieskromnie życzymy! A na fanpejdżu na tym fejsbuku to czekamy na Wasze życzenia dla nas, a co!
RK&JN 
09:12, rokowa , Gala
Link Komentarze (1) »
piątek, 06 grudnia 2013
barbórka u prezydenta

 

3 grudnia 2013 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie barbórkowe górników z Prezydentem Bronisławem Komorowskim. Prezydent wręczając z okazji Dnia Górnika odznaczenia państwowe dziękował w imieniu całej Polski za trud górniczy, za efekty pracy górników, za cechy charakteru. 

Miedziowe Zagłębie reprezentowała orkiestra górnicza ZG "Rudna" oraz delegacja górników z kopalń KGHM-u. Wśród nich Artur Kosiński - zastępowy zastępu ratowników, górnik operator samojezdnych maszyn górniczych przodkowych i nadsztygar górniczy Jarosław Kowalik, kierownik akcji na dole. Prezydent uhonorował ich Medalami za Ofiarność i Odwagę za udział w akcji ratowniczej. Mirosław Laskowski, dyrektor Zakładów Górniczych Rudna, który odpowiadał za prowadzenie całej akcji, został wyróżniony przez Prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W Warszawie nie mogło zabraknąć pracowników ZG "Lubin". Górniczy stan naszej kopalni na uroczystościach w Pałacu Prezydenckim oraz podczas mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela reprezentowali: Roman Pizoń, Paweł Powązka, Dariusz Bagiński, Piotr Barcikowski, Wojciech Stachowski i Adrian Dychała.


 

foto: P.Powązka

 

10:19, rokowa , Gala
Link Komentarze (2) »
wtorek, 03 grudnia 2013
SZCZĘŚĆ BOŻE GÓRNIKOM!

 

Wszystkim Górnikom w dniu ich święta

życzymy

zdrowia,

szczęścia górniczego,

wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy,

nieustannej opieki Świętej Barbary

oraz spełnienia planów i marzeń.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

I zawsze pamiętajcie podczas pracy, że ktoś na Was czeka!

***

Specjalnie dla Was Drodzy Górnicy dzieci z przedszkola nr 15 z Lubina i z przedszkola z Raszówki przygotowały przepiękne rysunki wraz z pozdrowieniami i życzeniami. Tak wygląda nasz świat w oczach przedszkolaków:

czwartek, 21 listopada 2013
40

 

Podobno życie zaczyna się po 40-stce…….!!!!!!

Naczelnik  uprzejmie donosi,  iż od dziś tj. od 21 listopada 2013 roku

mamy naszego, swojskiego Stefana Karwowskiego!

Inżynier Janusz Napiórkowski zwany też Redaktorem Zastępczym

przekroczył magiczną 40-stkę!

I nawet wcale mu nie było przykro, co widać na zdjęciach poniżej!!

100 lat Panie Januszu!

 

Fotki dostarczyły dziewczyny z LZ. Panie Januszu zazdraszczamy takiej ekipy!!!


13:10, rokowa , Gala
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
free counters