środa, 23 grudnia 2015
wśród nocnej ciszy...

 

Dla Was wszystkich, którzy tu zaglądacie

życzymy

radosnych, ciepłych i spędzonych w gronie bliskich

Świąt Bożego Narodzenia.

Życzymy Świąt

bez telewizji, polityki, facebooków i innych internetów!

Życzymy Świąt

pełnych nadziei i optymizmu.

Życzymy Świąt

rozśpiewanych kolędami.

A w Nowym 2016 Roku

niech spełnią się wszystkie Wasze

plany i marzenia.

 

Janusz&Robert


środa, 24 grudnia 2014
życzenia

 

wtorek, 23 grudnia 2014
barbórka u prezydenta

 

    3 grudnia 2014 roku, w przeddzień tradycyjnej Barbórki, Prezydent RP wręczył w Pałacu Prezydenckim odznaczenia państwowe. W uroczystości wziął udział Szef KPRP Jacek Michałowski wraz z ministrami i doradcami, a także m.in. wojewoda śląski Piotr Litwa, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk i członkowie komitetu honorowego budowy pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli górnictwa miedziowego. Wśród wyróżnionej grupy zaproszonej do Pałacu Prezydenckiego znaleźli się również przedstawiciele ZG „Lubin”.

    - Spotkanie w Warszawie to dobra okazja, aby mocnym głosem powiedzieć o znaczeniu zawodu górnika, całej bardzo zróżnicowanej branży dla Polski, dla polskiej gospodarki. To dobra okazja, aby powiedzieć także o troskach i nadziejach górniczego stanu – mówił podczas spotkania prezydent. Dodał, że w tych troskach mieści się niepokój o miejsca pracy, o stabilne zatrudnienie. – Ale przecież widać, że stan górniczy się rozwija - ocenił.

    Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Po Mszy Świętej  pochód z orkiestrami oraz pocztami sztandarowymi na czele przemaszerował do Pałacu Prezydenckiego. Po uroczystościach zaproszeni goście wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 

Poniżej zdjęcia prywatne oraz z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP

http://foto.kprp.pl/do_pobrania/0463_20141203_barborka_odznaczenia/

 

 

Zdjęcia pochodzące z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP mogą być wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materiałów, dotyczących działań Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjęć pochodzących z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materiałach o charakterze politycznym jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjęcia nie może naruszać dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydenta RP, Jego Rodziny i Kancelarii Prezydenta.

żródło:własne, www.prezydent.pl

dodał:rednaczponiedziałek, 22 grudnia 2014
bezpieczny oddział 2014

 

 Mamy powody do dumy w ZG!

Już po raz piąty rozstrzygnięto konkurs “Bezpieczny Oddział Wydobywczy”, którego organizatorami są Wyższy Urząd Górniczy oraz działająca przy WUG Fundacja Bezpieczne Górnictwo im. prof. W. Cybulskiego. W doborowym towarzystwie bezwypadkowych oddziałów znalazł się Oddział G-4 (wraz z oddziałem podsadzkowym G-4p). Poniżej cała lista nagrodzonych w tym ogólnopolskim konkursie:


- Oddział G-3 z KWK "Piast" - KW S.A.;
- Oddział MMUD-4 z KWK "Ziemowit" - KW S.A.;
- Oddział GRP-3 z KWK "Marcel" - KW S.A.;
- Oddział III z Kopalni "Olkusz-Pomorzany - ZGH "Bolesław" S.A.;
- Oddział KG-2 z KWK "Murcki-Staszic - KHW S.A.;
- Oddziału GRP-2 z ZG "Sobieski" - Tauron Wydobycie S.A.;
- Podziemny Magazyn Gazu Wierzchowice z PGNIG S.A.;
- Oddział WW z LW "Bogdanka" S.A.;
- Oddział G-4 z O/ZG "Lubin" - KGHM Polska Miedź S.A.;
- Oddział z KWK "Borynia-Zofiówka-Jastrzębie" - JSW S.A.;
- Oddział ALP.II z ZG "Siltech" Sp. z o.o.;
- Zespół Operacji Morskich z Lotos Petrobaltic S.A.

 

21 listopada 2014r. dyplom i prestiżowa statuetka św. Barbary wręczona została podczas uroczystości Barbórkowych w O/ZG „Lubin”. Nagrody odebrali KDRG LW Robert Kowalczyk, sztygar oddziałowy G-4 Rafał Gawron oraz zastępca sztygara oddziałowego ds. podsadzki Grzegorz Świeca.

 

A tak o konkursie wypowiadał się prezes WUG Mirosław Koziura:

„Sukces oddziału górniczego to wynik pracy całego zespołu, wszystkich jego pracowników, ich odpowiedzialności, wiedzy i rozwagi na każdym stanowisku. Symboliczną statuetką świętej Barbary nagradzamy solidaryzm górniczy, poczucie więzi i koleżeńskość w najszerszym słowa tego znaczeniu. Pod ziemią każdy błąd, brawura czy lekceważenie przepisów jest na wagę życia i zdrowia wszystkich pracujących na tej samej szychcie. W podziemnych wyrobiskach trzeba myśleć nie tylko o sobie, ale także o współpracownikach, to nie jest miejsce dla egocentryków i solistów. W górnictwie każdego dnia zadaje się egzamin z człowieczeństwa, z siły charakteru i rozumu. Wszyscy pracownicy wyróżnionych oddziałów zdali te niezliczone egzaminy doskonale. Gratuluję i dziękuję im za to, życząc bezwypadkowych dni w całej ich dalszej karierze zawodowej. Jesteśmy dumni, że takie osoby pracują w branży wydobywczej.”


 Nic dodać, nic ująć. Przedstawiamy poniżej nagrodzony ZESPÓŁ, któremu serdecznie gratulujemy!

 

żródła: własne, wnp.pl, kghm.pl

dodał: rednaczczwartek, 20 listopada 2014
dla górników

 

    Barbórka tuż, tuż. A nasze przedszkolaki, jak co roku, pamiętają o Dniu Górnika. Dziś prace dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6. Obrazki pojawiły się na Rejonie Wschodnim ZG "Lubin". Każdy z udających się na zjazd na dół kopalni może zapoznać się z pięknymi dziełami dzieci. Mamy nadzieję, że pani dyrektor przedszkola nr 6 Violetta Anderko, w naszym imieniu, podziękuje małym artystom za te arcydzieła!

    No to jak wyglądają górnicy, kopalnia i ich praca? Oglądajcie:


 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13
free counters