piątek, 15 lipca 2016
złoty jubileusz

 

         Najważniejsze, to znaleźć w życiu właściwe miejsce. Aktualnie internet jest dla wielu drugim życiem, więc znalezienie właściwego miejsca w internecie jest równie ważne. Pozwólcie, że przypomnę "wstępniak" ze strony głównej bloga:

 

"Właśnie gościsz na stronie dokumentującej wydarzenia związane z kopalnią miedzi "Lubin". Strona jest prywatną inicjatywą i prezentuje tylko subiektywne odczucia autorów bloga. Znajdziesz tu również tematy związane z KGHM "Polska Miedź" S.A., ratownictwem górniczym oraz z historią i tradycjami górnictwa."

 

Związek z KGHM?

Najpierw kanał mechaniczny, potem wóz odstawczy, nadgórnik, sztygar w końcu szef rejonu na Lubinie Głównym a teraz na Wschodnim.

Jest

 

Ratownictwo górnicze?

Specjalista w drużynie ratowniczej, kierownik akcji, kierownik akcji dół.

Jest.

 

Tradycje górnicze?

Starszy Kopacki podczas obchodów Barbórkowych, pomysłodawca i ojciec założyciel rejonlg.blox.pl

Jest

 

Historia?

50 lat, Pięćdziesiąt. Złoty jubileusz.

Zaliczone.

 

Skoro już jest ustalone, że to właściwe miejsce dla właściwego człowieka, przejdźmy do konkretów:

 

 

Robert_50

 

DSC_5172

 

      Tak, tak, to prawda. Redaktor Naczelny dzisiaj świętuje półwiecze życia i wkracza w ten etap, kiedy już nic nie trzeba ale za to można.

Pół Redakcji i niezliczone zastępy fanek, współpracowników i przyjaciół zapewne chętnie dołożą się do życzeń, aby

 

Robert Kowalczyk

mógł dużo, długo i żeby mu się chciało :)

 

Drugiej równie udanej pięćdziesiątki Naczelniku!

DSC_5212

 

 

Pół Redakcji, zastępy fanek, współpracowników i przyjaciół.

 

 

06:02, jasioski , Gala
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 grudnia 2015
wśród nocnej ciszy...

 

Dla Was wszystkich, którzy tu zaglądacie

życzymy

radosnych, ciepłych i spędzonych w gronie bliskich

Świąt Bożego Narodzenia.

Życzymy Świąt

bez telewizji, polityki, facebooków i innych internetów!

Życzymy Świąt

pełnych nadziei i optymizmu.

Życzymy Świąt

rozśpiewanych kolędami.

A w Nowym 2016 Roku

niech spełnią się wszystkie Wasze

plany i marzenia.

 

Janusz&Robert


środa, 24 grudnia 2014
życzenia

 

wtorek, 23 grudnia 2014
barbórka u prezydenta

 

    3 grudnia 2014 roku, w przeddzień tradycyjnej Barbórki, Prezydent RP wręczył w Pałacu Prezydenckim odznaczenia państwowe. W uroczystości wziął udział Szef KPRP Jacek Michałowski wraz z ministrami i doradcami, a także m.in. wojewoda śląski Piotr Litwa, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk i członkowie komitetu honorowego budowy pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli górnictwa miedziowego. Wśród wyróżnionej grupy zaproszonej do Pałacu Prezydenckiego znaleźli się również przedstawiciele ZG „Lubin”.

    - Spotkanie w Warszawie to dobra okazja, aby mocnym głosem powiedzieć o znaczeniu zawodu górnika, całej bardzo zróżnicowanej branży dla Polski, dla polskiej gospodarki. To dobra okazja, aby powiedzieć także o troskach i nadziejach górniczego stanu – mówił podczas spotkania prezydent. Dodał, że w tych troskach mieści się niepokój o miejsca pracy, o stabilne zatrudnienie. – Ale przecież widać, że stan górniczy się rozwija - ocenił.

    Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Po Mszy Świętej  pochód z orkiestrami oraz pocztami sztandarowymi na czele przemaszerował do Pałacu Prezydenckiego. Po uroczystościach zaproszeni goście wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 

Poniżej zdjęcia prywatne oraz z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP

http://foto.kprp.pl/do_pobrania/0463_20141203_barborka_odznaczenia/

 

 

Zdjęcia pochodzące z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP mogą być wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materiałów, dotyczących działań Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjęć pochodzących z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materiałach o charakterze politycznym jest zabronione. Publikacja lub kontekst wykorzystania zdjęcia nie może naruszać dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydenta RP, Jego Rodziny i Kancelarii Prezydenta.

żródło:własne, www.prezydent.pl

dodał:rednaczponiedziałek, 22 grudnia 2014
bezpieczny oddział 2014

 

 Mamy powody do dumy w ZG!

Już po raz piąty rozstrzygnięto konkurs “Bezpieczny Oddział Wydobywczy”, którego organizatorami są Wyższy Urząd Górniczy oraz działająca przy WUG Fundacja Bezpieczne Górnictwo im. prof. W. Cybulskiego. W doborowym towarzystwie bezwypadkowych oddziałów znalazł się Oddział G-4 (wraz z oddziałem podsadzkowym G-4p). Poniżej cała lista nagrodzonych w tym ogólnopolskim konkursie:


- Oddział G-3 z KWK "Piast" - KW S.A.;
- Oddział MMUD-4 z KWK "Ziemowit" - KW S.A.;
- Oddział GRP-3 z KWK "Marcel" - KW S.A.;
- Oddział III z Kopalni "Olkusz-Pomorzany - ZGH "Bolesław" S.A.;
- Oddział KG-2 z KWK "Murcki-Staszic - KHW S.A.;
- Oddziału GRP-2 z ZG "Sobieski" - Tauron Wydobycie S.A.;
- Podziemny Magazyn Gazu Wierzchowice z PGNIG S.A.;
- Oddział WW z LW "Bogdanka" S.A.;
- Oddział G-4 z O/ZG "Lubin" - KGHM Polska Miedź S.A.;
- Oddział z KWK "Borynia-Zofiówka-Jastrzębie" - JSW S.A.;
- Oddział ALP.II z ZG "Siltech" Sp. z o.o.;
- Zespół Operacji Morskich z Lotos Petrobaltic S.A.

 

21 listopada 2014r. dyplom i prestiżowa statuetka św. Barbary wręczona została podczas uroczystości Barbórkowych w O/ZG „Lubin”. Nagrody odebrali KDRG LW Robert Kowalczyk, sztygar oddziałowy G-4 Rafał Gawron oraz zastępca sztygara oddziałowego ds. podsadzki Grzegorz Świeca.

 

A tak o konkursie wypowiadał się prezes WUG Mirosław Koziura:

„Sukces oddziału górniczego to wynik pracy całego zespołu, wszystkich jego pracowników, ich odpowiedzialności, wiedzy i rozwagi na każdym stanowisku. Symboliczną statuetką świętej Barbary nagradzamy solidaryzm górniczy, poczucie więzi i koleżeńskość w najszerszym słowa tego znaczeniu. Pod ziemią każdy błąd, brawura czy lekceważenie przepisów jest na wagę życia i zdrowia wszystkich pracujących na tej samej szychcie. W podziemnych wyrobiskach trzeba myśleć nie tylko o sobie, ale także o współpracownikach, to nie jest miejsce dla egocentryków i solistów. W górnictwie każdego dnia zadaje się egzamin z człowieczeństwa, z siły charakteru i rozumu. Wszyscy pracownicy wyróżnionych oddziałów zdali te niezliczone egzaminy doskonale. Gratuluję i dziękuję im za to, życząc bezwypadkowych dni w całej ich dalszej karierze zawodowej. Jesteśmy dumni, że takie osoby pracują w branży wydobywczej.”


 Nic dodać, nic ująć. Przedstawiamy poniżej nagrodzony ZESPÓŁ, któremu serdecznie gratulujemy!

 

żródła: własne, wnp.pl, kghm.pl

dodał: rednacz 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13
Archiwum
free counters