wtorek, 31 grudnia 2013
uwaga! znowu nowy!

Przecież niedawno witaliśmy 2013...
Jako, że z kalendarzem nie ma co walczyć, przyjmijmy z godnością osobistą, że NOWY 2014 ROK już nadchodzi (albo już jest, albo już był - zależy kiedy to czytasz), a my wciąż piękni i młodzi!
A oprócz piękna i młodości życzymy Wam:
Oczywiście mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że i w 2014 roku będziecie chętnie tu zaglądali, czytali wpisy, komentowali, poprawiali i współpracowali. Tego sobie nieskromnie życzymy! A na fanpejdżu na tym fejsbuku to czekamy na Wasze życzenia dla nas, a co!
RK&JN 
09:12, rokowa , Gala
Link Komentarze (1) »
piątek, 06 grudnia 2013
barbórka u prezydenta

 

3 grudnia 2013 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie barbórkowe górników z Prezydentem Bronisławem Komorowskim. Prezydent wręczając z okazji Dnia Górnika odznaczenia państwowe dziękował w imieniu całej Polski za trud górniczy, za efekty pracy górników, za cechy charakteru. 

Miedziowe Zagłębie reprezentowała orkiestra górnicza ZG "Rudna" oraz delegacja górników z kopalń KGHM-u. Wśród nich Artur Kosiński - zastępowy zastępu ratowników, górnik operator samojezdnych maszyn górniczych przodkowych i nadsztygar górniczy Jarosław Kowalik, kierownik akcji na dole. Prezydent uhonorował ich Medalami za Ofiarność i Odwagę za udział w akcji ratowniczej. Mirosław Laskowski, dyrektor Zakładów Górniczych Rudna, który odpowiadał za prowadzenie całej akcji, został wyróżniony przez Prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W Warszawie nie mogło zabraknąć pracowników ZG "Lubin". Górniczy stan naszej kopalni na uroczystościach w Pałacu Prezydenckim oraz podczas mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela reprezentowali: Roman Pizoń, Paweł Powązka, Dariusz Bagiński, Piotr Barcikowski, Wojciech Stachowski i Adrian Dychała.


 

foto: P.Powązka

 

10:19, rokowa , Gala
Link Komentarze (2) »
wtorek, 03 grudnia 2013
SZCZĘŚĆ BOŻE GÓRNIKOM!

 

Wszystkim Górnikom w dniu ich święta

życzymy

zdrowia,

szczęścia górniczego,

wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy,

nieustannej opieki Świętej Barbary

oraz spełnienia planów i marzeń.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

I zawsze pamiętajcie podczas pracy, że ktoś na Was czeka!

***

Specjalnie dla Was Drodzy Górnicy dzieci z przedszkola nr 15 z Lubina i z przedszkola z Raszówki przygotowały przepiękne rysunki wraz z pozdrowieniami i życzeniami. Tak wygląda nasz świat w oczach przedszkolaków:

czwartek, 21 listopada 2013
40

 

Podobno życie zaczyna się po 40-stce…….!!!!!!

Naczelnik  uprzejmie donosi,  iż od dziś tj. od 21 listopada 2013 roku

mamy naszego, swojskiego Stefana Karwowskiego!

Inżynier Janusz Napiórkowski zwany też Redaktorem Zastępczym

przekroczył magiczną 40-stkę!

I nawet wcale mu nie było przykro, co widać na zdjęciach poniżej!!

100 lat Panie Januszu!

 

Fotki dostarczyły dziewczyny z LZ. Panie Januszu zazdraszczamy takiej ekipy!!!


13:10, rokowa , Gala
Link Komentarze (1) »
środa, 25 września 2013
górniczy chór

 

   W dniach 17-22 września 2013r. Górniczy Chór Męski przy O/ZG „Lubin”, pod dyrekcją Krzysztofa Kujawskiego, uczestniczył w 3 Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Canco Mediterrania Lloret de Mar & Barcelona 2013. W konkursie udział wzięło 16 zespołów z 6 krajów.W dniu 18.09.2013r. odbyły się przesłuchania konkursowe, w których Górniczy Chór Męski zaprezentował się w dwóch kategoriach: muzyka religijna oraz muzyka ludowa.W dniu następnym, tj. 19.09.2013r. Chór uczestniczył w koncercie poświęconym Papieżowi Janowi Pawłowi II, który odbywał się w Katedrze w Barcelonie.Ogłoszenie wyników oraz koncert finałowy odbyły się w dniu 21.09.2013r. w Teatrze Miejskim w LLoret de Mar. W programie finałowym Chór wykonał tradycyjne pieśni górnicze.Koncert finałowy zwieńczony został wspólnym śpiewem połączonych zespołów biorących udział w festiwalu.


Z 3 Międzynarodowego Festiwalu Canco Mediterrania Lloret de Mar & Barcelona 2013 Górniczy Chór Męski przy O/ZG „Lubin” wrócił z czterema nagrodami. W pierwszej kolejności chóry, w każdej kategorii oceniane były w klasyfikacji punktowej, tzn.: brązowy dyplom - 65÷74 pkt, srebrny dyplom - 75÷84 pkt, oraz złoty dyplom – powyżej 85 pkt. W klasyfikacji punktowej otrzymaliśmy:

Srebrny dyplom w kategorii muzyka ludowa, 

Złoty dyplom w kategorii muzyka religijna.

Następnie wśród złotych i srebrnych medalistów wybierane były trzy najlepsze chóry w każdej kategorii nagradzane medalami. I tu także zdobyliśmy nagrody, a mianowicie:

III nagroda – brązowy medal w kategorii muzyka ludowa, 

I nagroda – złoty medal w kategorii muzyka religijna (WYGRALIŚMY !!!).

 

Krzysztof Kujawski


 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
free counters